Taxele şi impozitele locale nu au fost majorate

Primăria Municipiului Giurgiu, prin Direcţia de Impozite şi Taxe Locale, informează cetăţenii care doresc să îşi plătească impozitele locale până la sfârşitul lunii martie, că pot beneficia de reduceri. Condiţia esenţială pentru a profita de bonificaţia de 10 la sută este aceea de a achita integral sumele aferente pentru anul 2013.

Plata acestor contribuţii la bugetul local se poate face direct la casieriile Direcţiei de Impozite şi Taxe Locale sau on-line, pe site-ul www.ghişeul.ro. Programul casieriei Direcţiei de Impozite şi Taxe Locale Giurgiu este de luni până vineri, între orele 08,00 – 16,00, ghişeul de încasare urmând să fie deschis şi în zilele de sâmbătă, 12 şi respectiv, 19 ianuarie.

Informăm pe această cale toţi contribuabilii că administraţia locală nu a majorat taxele şi impozitele locale, acestea situându-se la nivelul anului trecut, cu excepţia taxei auto aferente autoturismelor cu o capacitate cilindrică mai mare de 1.600 de cmc, care a fost diminuată.

Ultima modificare: 04.01.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primăria Municipiului Giurgiu sărbătoreşte după datini Ziua de Bobotează